Právní otázky

Při komplikovaných a multilaterálních činnostech jsme v posledních letech nuceni vést mnoho jednání s velmi různorodými subjekty, tato jednání často vyžadují přesné právní postupy, formulace smluv, ujednání apod. K tomu přistupují často požadavky a podmínky různých úřadů, o jejichž oprávněnosti se dá - slovy diplomata - často s úspěchem pochybovat. Takové požadavky a podmínky je nutno kvalifikovaně, a to nejen meritorně ale i právně, případně odmítnout nebo vést spor.

Sdružení pro Vltavu rozhodlo o systematickém řešení tohoto problému, přesněji: o systematické péči o tuto složku své práce. Tuto práci budou vykonávat koordinovaně členové či příznivci Sdružení pro Vltavu s právním vzděláním i praxí. Výstupy našich nálezů a řešení budou k dispozici dalším zájemcům.