5. VLTAVSKÝ SEMINÁŘ

SDRUŽENÍ PRO VLTAVU, IČO 60630132, 5.května 11, 382 73 Vyšší Brod

27. 5. 2004, Vyšší brod - Rožmberk n. Vltavou

Pracovní záznam ze semináře:

Letošní Vltavský seminář, již pátý v pořadí, se konal 27. 5. 2004 netradičně přímo na Vltavě. Jeho účastníci spluli úsek řeky z Vyššího Brodu do Rožmberka nad Vltavou. Seminář poté pokračoval v Rožmberku. Vedle členů Sdružení pro Vltavu se ho zúčastnili i starostové obcí Rožmberka nad Vltavou a Zlaté Koruny spolu s pracovníky odboru ochrany přírody krajského úřadu Jihočeského kraje, kteří přijali naše pozvání.

V úvodní části semináře byli přítomni seznámeni s činností Sdružení v roce 2004, s programem "Vltava - osa života" a s výsledky Průzkumu zatížení Vltavy, který provedli členové SPV spolu s dobrovolníky v letních měsících roku 2003. Výsledky průzkumu byly zpracovány ve spolupráci s agenturou TNS Factum.

Každoroční čištění Vltavy a jeho problematika se staly následným bodem diskuze. Letošní akce čištění bude probíhat v sobotu 11. 9. 2004, a to v celém úseku od hráze VD Lipno I. až do Boršova nad Vltavou.

Celé setkání proběhlo v přátelském duchu a doufáme, že bylo pro přítomné nejen podnětné, ale na druhou stranu i příjemným odreagováním.

Zápis zpracovala Romana Ouředníková, Vyšší Brod, 14. 7. 2004